top of page

Poznawaj z nami fascynujący świat kawy


Wszystkie nasze kawy należą do segmentu speciality, co oznacza, że zostały poddane rygorystycznym kontrolom jakości oraz ocenom ekspertów na każdym etapie jej produkcji - od plantacji, poprzez transport i przechowywanie, palarnię, aż po napar w Twojej filiżance.Alternatywne metody parzenia kawy

HARIO V60

Japoński producent szkła Hario stworzył jedno z najbardziej popularnych urządzeń do przygotowania kawy - nikalny krztałt i bruzdy w środku dripera pomagają w osiągnieciu równej ekstrakcji i uzyskania leprzego balansu smaku. Papierowe filtry do V60 są dosyć cieńkie i to sprawia, że do filiżanki przedostaje się więcej olejków eterycznych, co z kolei daje nam bogaty smak i aromat.


Kenia Kirinyaga, zaparzona w V60 zauroczy Was aromatem soczystych malin, rabarbaru i czarnej porzeczki. Polecamy z całego serca!CHEMEX

Jedno z najchętniej wybieranych metod alternatywnych przyrządzania kawy z uwagi na swój niepowtarzalny kształt i design.

Jego wizualną elegancję można podziwiać na stałej ekspozycji w nowojorskim muzeum sztuki nowoczesnej (Museum of Modern Art) w Nowym Jorku. Dodatkowo został on wybrany przez Instytut Technologii w Illinois jako jeden ze 100 najlepiej zaprojektowanych produktów współczesnych czasów.

Parzenie kawy w Chemex wymaga odpowiednio grubo zmielonej kawy i techniki zalewania, ponieważ łatwo może nastąpić nadekstrakcja - partykuły na dnie filtra mogą sie zaklinować i proces parzenia się znacznie wydłuży.
AEROPRESS

Banalnie prosta konstrukcja Aeropressu, składająca się z kilku elementów daje nam ogromny wachlarz smaków i aromatów - wystarczy tylko mieć chęć i otwarty umysł.

Nie bójmy się bawić grubością mielenia, temperaturą wody, czasem ekstrakcji i proporcją kawy do wody, a będziemy pozytywnie zaskoczeni rezultatem.

Kawę w Aeropressie można przygotować na kilka sposobów: metodą klasyczną i metodą odwróconą.

Cienki filtr papierowy i ciśnienie, które stwarzamy, przeciskając kawę, daje nam intensywny napar pełny smaku i aromatu o wysokim body.
FRENCH PRESS

Najbardziej uniwersalne urządzenie - zaparzymy w nim i kawę, i herbatę, i cascarę i mleko do domowego cappuccino możemy przygotować - nic tylko korzystać!

French Press uwielbiany jest za prostotę w przygotowaniu kawy oraz możliwość zaparzenia dużej ilości kawy na raz.

Jeśli chcemy delektować się wyśmienitą kawą z French Pressa, to nie wolno nam się spieszyć. 3-4 minuty kawa bedzie się parzyła, potem powinniśmy ją parę razy zamieszać, najlepiej dać kawie jeszcze kilka minut po to, aby cząsteczki kawowe opadły na dno, delikatnie włożyć tłok i przelać do swojej ulubionej filiżanki.


Do tej metody idealnie będzie się nadawała kawa z Brazylii Alta Mogiana, w profilu smakowym której wyczujemy karmel, gorzką czekoladę i włoski orzech.
\Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page